Sipariş ettiğim ürünü iade etmek istiyorum

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden yedi gün içerisinde iade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi iletişim formunda yer alan "İade ilgili sorular" konu başlığı ile iade sebebinizi ve sipariş numaranızı "Mesajınız" kısımına yazarak bize iletmeniz ve ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde SALKOM'a geri göndermenizi rica ediyoruz. 7 günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla (faturada yer alan 'iade bölümü' mutlaka doldurulmalıdır, aksi halde iadeniz işleme alınmayacaktır), paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve SALKOM'un doğru adresini içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir "İADE FATURASI" ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini "İADE FATURASI" kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı da bilmeniz gerekmektedir.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade edeceğiniz ürünü, anlaşmalı şirketimiz SÜRAT KARGO ile adresini (Oruçreis Mah. Tekstilkent A-5 Blok No:63 Atışalanı - Esenler / İstanbul ) içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir. Kargo ücreti gönderen tarafından karşılanacak, gönderen tarafından kargo ücreti karşılanmadığı ve ürün iadesi karşı ödemeli veya başka bir kargo şirketi ile yapıldığı takdirde SALKOM kargo ücretini ürünün iade bedelinden kesme hakkına sahip olacaktır.

İadenizi onaylamadan önce ürünle alakalı inceleme "iade birimimiz" tarafından gerçekleştiriliyor. Sorunlu olduğuna kanaat getirilen ürünler gerekli durumlarda markanın yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya teste gönderiliyor ve iade onayı buradan gelen karara dayanarak veriliyor.

Bu koşullar çerçevesinde iade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda iade etmek istediğiniz ürünün kargo ücreti SALKOM'a ait olmak üzere iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar kart hesabınıza kapıda ödeme ile yaptığınız ödeme ise belirttiğiniz banka hesabınıza KARGO ÜCRETİ DAHİL EDİLEREK yatırılacaktır.

İadeniz onaylandıktan sonra

İadeniz onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisini bildiriyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartınıza veya hesabınıza yapılan ödemenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 2-3 hafta sürebiliyor. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, SALKOM'un bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cayma hakkı dışındaki iade işlemleri

Tüketicinin "Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı" sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz.

Bu durumda biz şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ancak inceleme süresi tedarikçi firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre veremiyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretler kredi kartınıza veya belirttiğiniz banka hesabınıza iade edilir. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte "Alıcı Ödemeli" olarak geri size gönderiliyor.

Sipariş ettiğim ürünü değiştirmek istiyorum

Ürün değişimi aynı model de beden değişimi için gerçekleştirilir. Ürünü farklı model ile değişim yapılamamaktadır. Ürün değişimi için alınan ürünün hiç giyilmemiş (prova hariç) olması gerekmektedir. salkom.com.tr'dan alınan ürünler hiç kullanılmamış ise faturası ile beraber değiştirilebilir. Sadece sitemizdeki değiştirme işlemi için yönlendirme bu e-posta ([email protected]) aracılığı ile yapılır. salkom.com.tr, kendisinden kaynaklı ürün problemleri için iadelerin dışındaki ürünlerin iade kargo ücretlerini karşılamakla yükümlü değildir.

Özel Koşullar

Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerinizde sıparişinizi kargo şirketi size ulaştırdığında öncelikle almış olduğunuz ürünün ücretini ödedikten sonra siparişinizi teslim alıp paketinizi açabilirsiniz. Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza tutulan tutanak ile birlikte iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri, ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kozmetik, kişisel ürünler, iç giyim ürünleri için iade şartları

Ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış halde olmalıdır.

Ürünün iadesi ancak varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Teslimattan sonraki 7 günü aşan sürelerde "Cayma Hakkı"yla iade söz konusu değildir. Genel prosedür uygulanır.

Her tür kozmetik ürünün, iç giyim ve kişisel bakım ürünlerinin, her türlü yazılım, program, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinin (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş oldukları halde iadesi kabul edilir.

Klima Servisi
Ataşehir Klima Servisi